Routekaart

Kinderfietsroute De Verdwenen Eenhoorn

Recreatief

16.0 km

Bekijk routekaart

Route informatie


Tijdens deze fietsroute van 16 kilometer zul je veel leren over het heelal en de sterren. Je zult kennis maken met de eenhoorn en onderweg een aantal opdrachten vervullen. De fietstocht start vanaf de Boslounge, Oude Postweg 8 te Spier.

Als je de brochure van de route wilt bekijken, klik dan hier.

Parkeren
Kom je met de auto? Je kunt parkeren op Parkeerplaats Oude Postweg Spier.

Bewegwijzering
Deze route is bewegwijzerd aan de hand van witte zeshoekige bordjes met groene opdruk. Het is ook mogelijk de route aan de hand van de bewegwijzering op andere locaties op te pakken.

Eten & drinken
Wil je wat eten of drinken tijdens de fietstocht? Dat kan in de boslounge bij het startpunt in Spier.

  • De Verdwenen Eenhoorn routebordje

Dit ga je zien

Startpunt:

Oude Postweg 8
9417TG Spier
Navigeer naar startpunt

Dit geheel verharde familiepad is geschikt voor rolstoel, buggy/kinderwagens en andere wandelaars. De route is 2,5 kilometer totaal en begint en eindigt bij De Boslounge te Spier.

Familiepad Dwingelderveld Natuurpoort Spier

Al eeuwen helpen schapen de mens. In en rond de schaapskooi Achter ’t Zaand in Lhee, aan de rand van het Dwingelderveld, is dat nog steeds zichtbaar. Er bestaat een gelukkige verbintenis tussen de Drentse heideschapen, de herder en zijn hond.

Schaapskooi Achter ’t Zaand

De Dwingeloo Radiotelescoop, geopend in 1956, is sinds 2009 rijksmonument en is een van de oudste en internationaal beroemdste radiotelescopen ter wereld. De radiotelescoop ligt in een radiostorin1

Radiotelescoop Dwingeloo

De Indoor SpeelRuimte is een unieke indoor speeltuin, geheel in het thema sterren en planeten.

Indoor SpeelRuimte

Beleef de ruimte om te spelen op jouw manier!

Beleefpark Dwingeloo

Eindpunt:

Oude Postweg 8
9417TG Spier
Navigeer naar eindpunt

Beschrijving

Startpunt:

Oude Postweg 8
9417TG Spier
Navigeer naar startpunt

Extra info

  • Het sterrenbeeld de eenhoorn bestaat uit 8 sterren, waarvan er één per ongeluk op de aarde is gevallen. Jij gaat op zoek naar de overige 7 sterren. Je komt tijdens de fietstocht langs het Dwingelderveld en de schaapskooi en op verschillende plaatsen zul je stoppen om te zoeken naar de overgebleven sterren. Al met al wordt het dus een leuke en leerzame tocht.

Eindpunt:

Oude Postweg 8
9417TG Spier
Navigeer naar eindpunt